Idusmac 2022 Sona Erdi

Idusmac 2022 Sona Erdi

Dekanlığımızın düzenlediği, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik Bölümlerimizin ortaklaşa hareket ederek organize ettikleri Uluslararası Dumlupınar Fen ve Matematik Kongresi (IDUSMAC 2022) 5-7 Eylül 2022 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşti.

3 gün süren bilimsel etkinliğe yurt dışı ve yurt içinden farklı üniversitelerden 340 bilim insanı toplamda 168 sözlü bildiri ile katılım gösterdi.

Kongre 5 Eylül 2022 Pazartesi günü, Kongre Onursal Başkanı ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, Kongre Başkanı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi KASIMOĞULLARI, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaan MANİSA ve katılımcıların yer aldığı açılış programı ile başladı.

Açılış programında kongre açılış konuşması Kongre Başkanı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rahmi KASIMOĞULLARI tarafından yapıldı. Ardından, Kongre Onursal Başkanı ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL konuşmalarını gerçekleştirdi.

4 ayrı eş zamanlı oturumlar halinde üç gün boyunca devam eden kongrede, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik alanlarındaki güncel konular ve yeni gelişmeler hakkında bilgiler verilen sunumlar gerçekleştirildi. Alanında etkin yerli ve yabancı 14 davetli konuşmacı da üç gün boyunca katılımcılara çalışmaları hakkında bilgiler verdiler.

Kongre, 7 Eylül 2022 tarihinde Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaan MANİSA’nın kapanış ve değerlendirme konuşması ile sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2022, Cuma